Jūtīga āda

Jūtīga āda

Kosmetoloģijā pieņemts dalīt ādu uz 4 pamat tipiem – normālā, sausā, taukainā un kombinētā āda.Bet ir vēl vien ādas tips, kuru var nosaukt par problemātiskāku – tā ir jūtīga āda.

 Bieži apsārtumi, savilkšanas sajūtas, nieze, lobīšanos, dažādu plankumu, nelīdzenumu un raupjumu parādīšanos liecina par jūtīgu ādu.
Tāda āda var tikt sakairināta praktiski no visa, sākot ar uzklāto kosmētiku un beidzot ar dažādiem laika apstākļiem. Nekvalitatīvo kosmētisko līdzekļu un kosmētikas lietošana, salna, saule, stiprs vējš, netīrs gaiss, visi šie faktori ir jūtīgas ādas niknākie ienaidnieki.
Jūtīga āda no dzimšanas sastopas diezgan reti, parasti ādas jūtīgums tiek iegūts vēlāk un tām var kalpot virkne iemeslu.

 • Nervu sistēmas traucējumi, smagas slimības pārnešana, kā arī uzkrātie stresi var ietekmēt ādas jūtīgumu.
 • Sakarā ar iekšējām slimībām, traucējumiem, piemēram alerģijas, lokālās infekcijas perēkļi, kuņģa-zarnas trakta slimības, kā arī endokrīnas un ādas slimības, tāpat kā pārslimošana ar rozaceju, psoriāze un seborejas dermatīts.
 • Nepareizs uzturs, it īpaši pārmērīga sāls un asas pārtikas lietošana, saldu gāzētu dzērienu, melnās tējas un kafijas dzeršana.
 • Piesārņots ūdens, kurš kalpo kā mazgāšanas līdzeklis, tāpat kā apkārtējās vides piesārņojums, kā arī pārāk sauss, mitrs vai auksts klimats.
 • Nepareiza sejas ādas kopšana, vai arī bieža kosmētisko preparātu maiņa, ka arī nekvalitatīvo kosmētisko līdzekļu lietošana. Piemēram, kuru pamatā ir minerālās eļļas un citi naftas pārstrādes produktu atkritumi, kā arī ilgstoša aizsargkrēmu nelietošana. Kā rezultātā notiek ādas lipīdu slāņa iznicināšana.
 • Kaitīgie ieradumi kā alkohols un cigaretes.

Nereti paaugstinātu ādas jūtīgumu jauc ar alerģiju.Bet īstenībā jūtīga sejas āda un āda ar noslieci uz alerģiskām reakcijām ir divas dažādas lietas. Parasti alerģija var tikt izsaukta ar ādas reakciju uz vienu vai pāris kosmētiskiem līdzekļiem, vai uz dažiem pārtikas produktiem. Šī reakcija parasti izpaužas pēc dažām stundām. Jūtīga āda pretēji reaģē nekavējoties un ka tika augstāk minēts var tikt sakairināta praktiski no jebkādām procedūrām un daudziem citiem faktoriem.

Eksistē vairāki jūtīgas ādas tipi:

1. Atūdeņota āda. Tai ir raksturīgas savilkšanas un diskomforta sajūtas.

2. Sausā un ļoti sausā āda. Šim ādas tipam aizsarg funkcijas novājinātās, grumbiņas paliek pamanāmākās ar izteiktākās.

3. Kombinētā vai taukainā āda. Āda spīd, var būt iekaisums, akne, pie tām āda reaģē uz kairinātajiem, var lobīties.

4. Jūtīgā āda pret ārējām ietekmēm. No dzimšanas ļoti plāna, bieži sausā āda no jaunatnes. No dabas šis jūtīgās ādas tips ir visbiežāk blondīnēm vai rudmatēm ar ļoti gaišu ādu un zilām vai zaļām acīm. Viņu āda ne tikai producē maz tauku slāņa, bet arī tai ir ļoti plāns raga slānis un pavisam maz aizsargājošā pigmenta. Dēļ tā āda ir īpaši pakļauta visiem kairinājumiem: stipra salna, karstums, aukstums, putekļi, radiācija, jebkādas izmaiņas padarīs viņu vēl trauslāku, āda reaģēs uz jebkādu agresīvu iedarbību.

 Jūtīgās ādas kopšana pēc KOKO dermaviduals metodēm:

Sākumā:

44ml Basiscreme High Classic

Vēlāk:

44ml Basiscreme High Classic

Piezīmes:

Enoteras eļļa nanodaļiņās vai E vitamīns nanodaļiņās veicina ādas lipīdu barjeras nostiprināšanu. Atkarībā no ādas tipa, žožobas eļļas vietā, var izmantot citas eļļas.

Makadamijas eļļa veicina ādas gludumu.

Aprikožu kauliņu eļļa ir mazāk taukaina nekā makadamijas eļļa un tiek piemērota jaunās ādas kopšanai.

Avokado eļļa satur daudz fitosterīnu, veicina brīnišķīgu kopšanas iedarbību un veicina reģenerāciju. Kviešu asnu eļļai ir jābūt pielietotai nelielā daudzumā. Tāpat kā avokado eļļa, kviešu asnu eļļa satur daudz augu sterīnu un neaizvietojamo tauku skābju, kuri ir nepieciešami ādas aizsarg barjeras atjaunošanai.

 1. Reģenerāciju veicinošs krēms

44ml DMS®-Basiscreme High Classic

 1. Atjaunojošs krēms jūtīgai un kairinātai ādai

44ml DMS®-Basiscreme High Classic

 1. Krēms jūtīgai ādai

44ml DMS®-Basiscreme High Classic

Vai:
44ml DMS®-Basiscreme High Classic

 1. Krēms sausai, jūtīgai un dehidrētai ādai

44ml DMS®-Basiscreme High Classic Plus

 1. Jūtīga āda ar vecuma sindromu

Reinigungsmilch mit DMS®, Gesichts-tonic, DMS®-Peelingcreme, Augengel plus un krēms:

44ml DMS®-Basiscreme High Classic,